הזוג ש"נלכד" בגאורגיה יוכל לשוב?


דברת ורועי פלד שהביאו ילדים באמצעות פונדקאות בגאורגיה, ונתקעו במדינה ללא יכולת לחזור בשל קשיים ביורוקרטיים, יוכלו בקרוב לשוב ארצה - יחד עם שתי התינוקות: לאחר התערבות של משרד החוץ, גיאורגיה הסכימה להנפיק תעודות לידה. ח"כ חיליק בר, שסייע בפתרון המשבר: "אין מתנה טובה מזו לחג"

סוף טוב: משרד החוץ הודיע הערב (שני) שהצליח לפתור יחד עם הרשויות בגאורגיה את המשבר אליו נקלע זוג הישראלים דברת ורועי פלד ש"נלכדו" במדינה עם שני תינוקות לאחר הליך פונדקאות מוצלח – אך ללא יכולת להנפיק עבורם תעודות לידה שיאפשרו את חזרתם ארצה. הפתרון הושג לאחר שראש הממשלה צפהבכתבה ששודרה בחדשות סוף השבוע והנחה מיד את מזכיר הממשלה למצוא פתרון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לאחר ניהול שיח ממושך עם רשויות גיאורגיה, תוך מעורבות ישירה של גורמים בכירים במשרד החוץ, ביניהם שגריר וקונסוליית ישראל בטיביליסי, כמו גם שגריר גיאורגיה בישראל, הצליח הערב המשרד להשיג את הסכמת רשויות גיאורגיה להנפיק מיידית תעודות לידה לתאומים", מסר משרד החוץ. "הסכמה זו של רשויות גיאורגיה ניתנה לפנים משורת הדין ועל רקע היחסים החמים בין המדינה".

דברת פלד

סיום הפרשה התאפשר במידה רבה מאוד הודות למעורבותו של ח"כ חיליק בר, יו"ר אגודת הידידות בין הכנסת לפרלמנט הגיאורגי, שנפגש שלשום בנושא עם יו"ר הפרלמנט הגיאורגי אירקלי קובקחידזה. בר, ששהה במקרה בביקור עבודה בגיאורגיה, נרתם אישית ומיידית להשגת פיתרון. ח"כ חיליק בר אמר הערב: "שמחתי לסייע ולהביא את הפרשה הכואבת לכדי פיתרון. כאב לשלושה ילדים בעצמי נרתמתי לעניין מיד עם פנייתם של רועי ודוברת ואני שמח כי הם יוכלו לחגוג את החגים בבית, יחד עם שלושת ילדיהם. אין מתנה טובה מזו לחג. אני רוצה להודות באופן אישי ליו"ר הפרלמנט הגיאורגי, ידידי אירקלי קובחידזה, שנרתם אישית לנושא והבטיח כי המשבר ייפתר מיידית, ולמר איציק משה, נשיא 'בית ישראל' בטביליסי שסייע המון בהבאת הפרשה לסיומה".

לזוג מחכה בארץ בתם ינאי בת ה-6, שנולדה בהודו בהליך זהה. לאחר ששער הפונדקאות נסגר שם, הם נאלצו להעביר עוברים קפואים לטביליסי. "ניגשנו למשרד הפנים להנפיק תעודות לידה ודרשו מאתנו להציג מסמך שהרופא בהודו יצר את העוברים", סיפרו בני הזוג ל"החדשות".

לדבריהם, "הם טענו שזה לא מספיק והם רצו גם חתימת אפוסטיל, אמנה בין המדינות ואז הם טענו שהם רוצים את שם התורמת על המכתב. שם העניינים התחילו להסתבך בגלל שבהודו זה לא חוקי לרשום את שם התורמת". האם אמרה על בתה כי "היא מבינה שיש פה מצב חירום והיא מבינה שהיא צריכה להתגייס לטובת המצב, אבל אני לא חושבת שילדה בת שש צריכה לישון במחשבה שאבא ואמא לא יחזרו".


© 2016 by Israeli House. Proudly created with PCG

  • White Facebook Icon
  • White YouTube Icon