The Israeli press - on international model of the "Israeli House"

איציק משה: "רוצים להתגייס לטובת מדינת ישראל"

איציק משה פעל מאז תחילת ההסלמה הביטחונית בישראל וסיפק לכל ערוצי התקשורת בגאורגיה מידע אמין על מה שמעולל חמאס לאזרחי ישראל. את שיטת הפעולה שלו למען ההסברה הציע להעתיק לעוד מדינות.

איציק משה, יו"ר ארגון ההסברה "בית ישראל", קורא היום (רביעי) למדינת ישראל, במיוחד בימים קשים אלה, לאמץ את מודל ההסברה שבנה במדינת גאורגיה למען ישראל.

משה מפעיל את המודל בגאורגיה כבר 7 שנים, וקוטף פירות רבים. התקשורת הגאורגית כבר מכירה אותו בעקבות פעילותו הענפה ומעדיפה לפנות אליו על מנת לקבל מידע על ישראל ולא לארגונים כדוגמת ה-BDS.

"אני לא מקבל שום הסבר שאין תקציב למדינת ישראל בנושא ההסברה כאשר יש 8 מיליון יהודים בעולם, מתוכם מיליון ישראלים ואלפי אנשים מקושרים לשלטון שיכולים להשפיע ולפעול למען מדינת ישראל", אמר משה בשיחה עם ערוץ 7. "מדינת ישראל צריכה ללמוד איך לערב אותם ואיך לפעול יחד".

"אנחנו מכינים תשתית מצוינת כדי שיהיה אפשר לעשות את זה למען מדינת ישראל", הוסיף. "אנחנו ניסינו את זה במשך 7 שנים יחד עם חברי כנסת מימין ומשמאל. המודל עובד. הדבר היחיד שצריך לעשות זה לקבל החלטה לערב מיליון ישראלים בהסברה וקידום דברים לטובת מדינת ישראל".

בימים אלה נערך משה להכין סיכום לפיילוט 7 שנות ההסברה הישראלית בגאורגיה וזאת במטרה להציע למדינת ישראל את מודל פעילות ההסברה שיצר.

משה, יו"ר ארגון "בית ישראל", החל את פעילות ההסברה שלו בגאורגיה לאחר החלטה 67/19 של האו"ם ולפיה שודרג מעמדה של הרשות הפלסטינית באו"ם מישות משקיפה שאינה מדינה, למדינה משקיפה שאינה חברה. בהחלטה תמכו 138 מדינות ובהן גאורגיה, בעוד 41 נמנעו ו-9 התנגדו.


בעקבות ההחלטה בשנת 2012, הוא הצהיר בתקשורת: "אילו הייתי כיום שגריר ישראל בגאורגיה הייתי מתפטר, לא בשל עמדת הנציג של גאורגיה באו"ם, אלא מפני שהייתי סבור כי כשלתי במשימתי במדינה ידידה".

ההצהרה יצרה זעזוע במדינה הידועה באהדתה לישראל, הסטודנטים הגאורגים יצאו להפגנות לטובת ישראל והתקיימה מחאה גדולה למען מדינת ישראל.

ההצהרה, שהגיעה דווקא למען חיזוק הקשרים הבילטרליים עם גאורגיה, גרמה בסופו של דבר לכעס עמוק בשתי המדינות. היה זה צעד מסוכן גם עבור פעילותו של איציק משה, שכן דבריו היו עלולים לפגוע בפעילות לשכת העסקים ישראל-גאורגיה – מציאות שאכן התממשה.


משה השתקם מאז והרחיב, כאמור, את פעילות ההסברה שלו. בעקבות מיזם ההסברה שהוא מפעיל בגאורגיה, מתפרסמות למעלה מ-100 כתבות פרו-ישראליות בשנה, נפתחו קורסים ללימודי השואה ב-4 אוניברסיטאות וגאורגיה הצליחה להכיר את ישראל האמיתית – מה שמסייע גם להם ליצירת קשרים בילטרליים.

ליבת מיזם ההסברה היא לחבר בין האינטרסים הציוניים של מדינת ישראל לבין האינטרסים של בעלי העסקים הפועלים בחו"ל ואוהדים את ישראל - וזאת על מנת להלחם על דעת הקהל ולגרום לתקשורת לדבר אמת על מדינת ישראל.

משה מציע כי מדינת ישראל תמנה בכל מדינה איש בעל אמצעים כקונסול של כבוד והוא ישתמש בקשריו להסברת מדינת ישראל. "על-פי הקונבנציה של וינה 1963, ישראל יכולה למנות כשלושה קונסולי-כבוד בכל מדינה", הסביר. "במסגרת המפגשים וההרצאות ברחבי העולם, התוודעתי למאות אנשים בעלי ממון רב, יהודים ולא יהודים, פרו-ישראלים ובעלי מעמד חיובי ומשפיע במדינותיהם, המוכנים לשאת בהוצאות ההסברה, לשם העתקה ויישום המודל של 'בית ישראל'. במילים אחרות: הצורך קיים, ה'פיילוט' הצליח, היישום ריאלי, חברי כנסת ממליצים ומה שנותר הוא ההחלטה וההסכמה של משרד החוץ הישראלי להעניק תואר של קונסול-כבוד לנציגים שייבחרו".


לדבריו, "בדרך זו נקבל רשת הסברה ב-100 מדינות, שבניגוד לקונסולי-הכבוד העכשוויים, יתחייבו להפיק כתבה שבועית המספרת על מה שקורה בישראל, וכך נגיע בכל מדינה לכ-5,000 כתבות פרו-ישראליות בתקשורת העולמית בשנה – רשת הסברה ללא עלות למדינת ישראל. כל שנדרש ממשרד החוץ, הוא לממן עובד בחצי-משרד, שתפקידו להעביר מסרים רשמיים אחת לשבוע".

"אינני יודע מהי הסיבה לאי-היענותו של משרד החוץ למיזם מבורך זה", הוסיף. "אולי הדבר נובע מחשש מערכתי מחידושים או שמרנות ואנכרוניזם. כולי תקווה כי הנושא ייפתר והמיזם יאושר על ידי ממשלת ישראל, כי ההסברה הכרחית וכוחה של ההסברה גדול מכוחם של כלי המלחמה".

"לא רק שמדובר בפתרון ללא עלות למדינת ישראל, אלא שההסברה תהיה אפקטיבית בשל המתודה של המיזם, ובשל בחירת קונסולי-כבוד בעלי מעמד והשפעה באותן מדינות. הדבר לא ניתן היה להשגה. גם אם מדינת ישראל הייתה מחליטה להעמיד תקציבי-ענק, להקמת לשכות הסברה ולמנות עשרות פקידים מוכשרים מהארץ", ציין.

"המיזם שהקמנו מנצל את הסטטוס הטבעי של אותם קונסולי-כבוד, בשל פועלם המצטבר במדינותיהם וכן את יכולתם לקדם לובי מקצועי בצמרת לצד הפקת אירועים גדולים ומתוקשרים בהשתתפות אמנים בין-לאומיים; אירועים שבהם אפשר לשכנע ולהעביר באופן עקיף מסרי הסברה, וכן מידע חשוב ואמיתי בנוגע למדינת ישראל. כלומר, לפנינו קונספט חדש, בדוק ובמימון קונסולי-הכבוד, אנשי טובתה של מדינת ישראל", כך איציק משה.


Source: https://www.inn.co.il/news/492432?fbclid=IwAR2aEbq-g3SmHq5iq3psc9oZW7rRIYF210_mkHiZQXbNFNx3tP9qwqrTSM8

Events
Recent Posts
Archive
Search By Tags
No tags yet.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square